Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń, skierujemy cię do odpowiedniego specjalisty w dziale technicznym
 

dyr. Działu Technicznego
tel. +48 502 361 458

Replikacja Oracle -> PostgreSQL

– Porównanie rozwiązań

Zapraszamy na bardzo niezwykły meetup.
Tym razem wszystkie wystąpienia będą skupione wokół jednego tematu – Replikacji PostgreSQL <-> Oracle.

Zaprosiliśmy reprezentantów trzech firm: DBPLUS, Goldenore i EnterpriseDB do zaprezentowania swoich, oryginalnych rozwiązań. A wy możecie przyjrzeć się każdemu z nich i wybrać najlepsze dla swoich potrzeb.

18:15 Uruchomienie onlinowej replikacja Oracle -> PostgreSQL w 10 minut.

W pierwszej części prezentacji pokażemy, jak w ekstremalnie krótkim czasie skonfigurować i uruchomić replikację z Oracle do PostgreSQL zaczynając zupełnie od zera.

W drugiej części prezentacji pokażemy jak replikacja działa „pod spodem” co się dzieje w replikacji od momentu wykonania zmiany w Oracle do momentu zapisu zmiany w PostgreSQL.

Przemek Biskup, DBPLUS
dbplus.pl

 

EDB Replication Server jako narzędzie replikacji danych Oracle – PostgreSQL
W obecnych czasach jednym z najcenniejszych dóbr organizacji są dane. Natomiast możliwość ich gromadzenia i przetwarzania staje się kluczowym aspektem działania. W wielu organizacjach, z różnych powodów, występują heterogeniczne systemy IT. W efekcie tego dane są przechowywane w wielu bazach danych, często pochodzących od różnych producentów. W wypadku konieczności wymiany informacji
pomiędzy tymi systemami istnieje kilka możliwości do wyboru:
• wdrożenie szyny ESB
• stworzenie i utrzymywanie własnego softu
• skorzystanie z gotowego oprogramowania.
W tym wystąpieniu zostanie omówiona trzecia opcja w postaci EDB Replication Server.

Robert Halaczek,
Solution Architect w Linux Polska

Administrator, projektant i programista systemów oraz baz danych z wieloletnim doświadczeniem.
Ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie później pracował jako wykładowca. Pasję do przekazywania wiedzy realizuje obecnie jako trener EDB. Szczególne zainteresowania: optymalizacja i integracja systemów.

 

HVR – Log-Based logical data replication
Zaprezentowane zostanie narzędzie HVR i jego główne cechy: heterogeniczność, transformacje, ładowanie inicjalne, replikacja DDL i DML

Przemysław Deć,
IT Solutions Architect, Goldenore
goldenore.pl

Ma szerokie doświadczenie na polu deweloperskim i administracyjnym. Doświadczenie zawodowe zbierał w przedsiębiorstwach takich jak UHC (obecnie CGM), Unizeto (obecnie Asseco), Linux Polska oraz obecnie Goldenore. Jego przygoda z IT zaczęła się od wytwarzania oprogramowania opartego o JEE i platformy Open Source. Następnie jako konsultant Open Source doradzał największym instytucjom w branży w zakresie warstwy aplikacyjnej i bazodanowej. Współtworzył rozwiązania zapewniające wysoką wydajność, wysoką stabilność oraz bezpieczeństwo danych. Posiada certyfikacje trenerskie z technologii Open Source, jest jednocześnie jednym z pierwszych w Polsce autoryzowanych trenerów technologii PostgreSQL.

 

Jak zawsze wejście jest darmowe, będzie również pizza 🙂 Wystąpienia będą w języku polskim. Możecie przyjść na dowolnie wybrane wystąpienie, ale nie możemy zagwarantować, że zaczną się one lub skończą o określonej godzinie.
Informacja o miejscach postojowych: Niestety nie możemy Wam zaoferować niczego na terenie kompleksu biurowego. Miejsce o tej godzinie znajdziecie jednak bez problemu przy ul. Kolejowej oraz Sławińskiej.

DATA I MIEJSCE

czwartek, 10 października 2019 18:10 do 20:10
Znany Lekarz Sp. z o.o.
Kolejowa 5 · Warszawa